Sprinteři z naší skupiny postoupili do krajského finále Středoškolského poháru ve 3 okresech.

Druhá polovina září patří tradičně mezi středoškoláky ke školnímu Středoškolskému atletickému poháru. Naše skupina se do tohoto závodu zapojila hned na třech frontách v rámci okresních kol, která proběhla v Nymburce, Kolíně a Kutné Hoře, kde všude kluci navštěvují své střední školy.

Jako první absolvoval tento závod v pondělí 19.9.2022 v Nymburce Kuba Svoboda, jenž pomohl svému týmu z Gymnázia Poděbrady k postupu do krajského finále, když zdolala 163 cm ve skoku vysokém a 400 metrů zaběhl za 56,94 s. Na závěr ještě pomohl štafetě své školy ke kvalitnímu času 1:41,85.

V úterý pokračovala okresní kola v Kolíně v Kutné Hoře. Na kolínském stadionu se dařilo klukům ze SOŠ Stavební školy, kde dobře reprezentovali Lukáš Soukal a Štěpán Veselý. Souboj o postup do krajského finále byl v okrese Kolín celkem napínavý. Nakonec se ale kluci ze "Stavebky" mohli radovat, když těsným rozdílem 170 bodů uhájili první příčku a 5.10. je tedy čeká na domácím stadionu krajské finále Středoškolského atletického poháru.

Lukáš nastupoval za svou školu na 60 m, kde předvedl kvalitních 7,18 s a 400 metrů (53,85 s), které běžel dá se říci tréninkově. Obě disciplíny suveréně vyhrál.

Štěpán Veselý jako čerstvý prvák se na své nové škole velmi dobře "zapsal", když jí pomohl na nejkratším sprintu 60 m (7,66 s) a ve skoku do dálky, kde vytěžil nový osobní rekord 541 cm. Společně s Lukynem a dalšími reprezentanty Stavební školy  běžel Štěpán i štafetu 4x200 m, kterou zvládli za 1:37,80.

Třetí postup do krajského finále vybojovali kluci z Gymnázia Kutná Hora Šimon Kratochvíl a Vítek Vinduška. Těm se na stadionu v Kutné Hoře, kde taktéž v úterý 20.9.2022 proběhlo okresní kolo pro tamní okres, taktéž podařilo sestavit kvalitní tým, s kterým zvítězili a pomohli mu tak k postupu do "kraje". Šimon si dokonce vyrovnal osobní rekord na 60 metrů, když zaběhl 7,20 s. Na 400 metrů podobně jako Lukáš Soukal v Kolíně běžel spíše tréninkově za 53,35 s.

Vítek Vinduška překvapil na 60 m ,kde zaběhl kvalitní výkon 7,42 s a obsadil 2. místo za Šimonem. Překvapení přišlo i ve výšce, kde pomohl své škole novým osobákem 170 cm. Na závěr zaběhli kluci ve srovnání všech těchto 3 okresů nejkvalitnější čas ve štafetě 4x200 m 1:35,85.

V Kutné Hoře nastupovali v reprezentaci "Průmky" také Matěj Rosenberger (60 m 7,55 s) a Franta Hanč (60m 7,47 s, dálka 522 cm).