Šimon si v olympijském závodě doběhl pro půl vteřinový osobák na 300 metrů. Vítek ve finále šedesátky na 7. místě.

V úterý 25.6.2019 pokračoval druhým dnem program atletických soutěží na Letní olympiádě dětí a mládeže v Jablonci nad Nisou. V dopoledním programu, který vyvrcholil finálovými starty na 60 m, se představil Vítek Vinduška, který zde zaběhl čas 7,36 s, což je prakticky do tohoto pondělí jeho bývalý osobní rekord. Takže úroveň výkonu byla naprosto v pořádku a myslím si, že Víťa byl se svým vystoupením zcela spokojený. V konečném zúčtování to znamenalo vysokou 7. příčku.

V odpoledním bloku byly na pořadu rozběhy na 300 metrů, v nichž mezi staršími žáky zaklekl do 2. rozběhu také Šimon Kratochvíl. Postupový klíč byl nastaven dosti "ostře", protože do finále postoupil napřímo pouze vítěz rozběhu a doplnilo ho pět dalších nejrychlejších časů. Bylo tedy jasné, že všichni budou muset závodit úplně naplno. Šimon ode mě tyto instrukce dostal také a vyplatilo se mu to. Závod zakončil na hodnotě 37,68 s a svůj bývalý osobní rekord stlačil o víc než půl vteřiny dolů. Ani to mu však nestačilo na lepší než 13. místo. I na tom je vidět, jak velikou úroveň mají atletické soutěže v rámci Letní olympiády dětí a mládeže. Šimonovi obrovská gratulace!