Republika Středoškolského poháru proběhla po 5 letech opět v Břeclavi.

Ve středu 12.10.2022 proběhlo v Břeclavi republikové finále školní atletické soutěže Středoškolský atletický pohár. Na něj se díky vysokým bodovým ziskům kvalifikovalo družstvo Gymnázia Jiřího Ortena z Kutné Hory, které také vyhrálo krajské finále Středočeského kraje a za jeho barvy nastupovali kluci z naší skupiny Šimon Kratochvíl a Vítek Vinduška.

Také Gymnázium Jiřího z Poděbrad, které se sice v "kraji" umístilo na třetím místě, se díky bodům kvalifikovalo  postoupilo na divokou kartu do republikového finále. V tomto týmu reprezentoval svoji školu Kuba Svoboda.

Ačkoliv termín "republiky" byl stanoven do již začínající přípravné fáze, udělali kluci v Břeclavi velmi zajímavé výkony. Na 60 metrů si Šimon i Vítek doběhli pro velmi kvalitní časy, zejména s ohledem na protivítr -1,3 m/s. Šimon 7,24 s, Vítek 7,44 s. Myslím, že na toto období jsou to více než solidní časy.

Kuba Svoboda si překonal osobní rekord ve skoku vysokém, když zdolal 168 cm. Celkově se kluci z Kutné Hory umístili na 6. místě a poděbraďáci v těsném závěsu za nimi na 7. příčce.