Nedělní skvělá Soukyho premiéra na 200 m.

V neděli 20.1.2019 jsme vyslal dva borce na krajské přebory Plzeňského kraje, které se odehrály v pražské Stromovce. Hned ráno byly na programu běhy na 60 metrů, kde startoval Marek Řehák. Tomu se příliš nepovedl start, z kterého se brzo narovnal. Potom už to na trati vypadalo z mého pohledu velmi dobře...vysoká kolena, rychlá frekvence, zátah k cíli. Bohužel špatný start byl na výkonu 7,23 s znát. Bohužel ještě větší chybu udělal Mára, když si nepohlídal, že do finálového závodu, kam se běžně při přeborech jiných krajů nepostupuje, zbylo jedno místečko, které získal. A tak se finále běželo bez něj...škoda. Já jsem v tu dobu na závodech nebyl, takže jsem nemohl zasáhnout. Ale i to je škola a snad se z ní pro příště Marek poučí.

Druhým startem naší tréninkové skupiny byla dnešní premiéra dorostence Lukáše Soukala na 200 m. A byla to premiéra vydařená. Na tuto disciplínu, který probíhala až v závěru časového pořadu, jsem se přijel podívat, abych Lukáše podpořil. I když běh v zatáčkách nebyl přesně dle mých představ a Lukáš si zde až zbytečně prodlužoval krok, nakonec je výsledek 23,42 s více než slušným vstupem na této distanci. Současně ale vidím ještě rezervy a to je vždycky dobře.