Kuba Svoboda vybojoval s poděbradským gymplem stříbro na republice Středoškolského poháru.

Ve středu 13.10.2021 proběhlo v Praze na Slávii letošní finále Středoškolského atletického poháru. Mezi finalisty byl vybrán také tým Gymnázia Poděbrady na základě jejich výsledků z předešlých ročníků. Postupová kola se díky covidu v okresech ani krajích tentokráte nekonala. Každopádně i letos poděbradskému týmu velmi pomohli členové naší tréninkové skupiny podobně jak tomu bylo v dřívějších letech, kdy toto gymnázium navštěvovali Marek Řehák, Tomáš Sojka, Štěpán Hampl a Tadeáš Krakuvčík.

Tentokráte byl velkou oporou týmu Kuba Svoboda, jenž v letošní sezóně zaznamenal velký progres a navzdory velmi chladnému a nepříjemnému počasí jej v na finále SAPu definitivně stvrdil novým osobákem na 400 metrů (53,13 s). Zasáhl také do dálkařské soutěže, která mu však kolidovala se závodem na 400 metrů, a tak jeho výkon zde nebyl nikterak oslnivý. Každopádně i ve štafetě na 4x200 m se podílel na celkovém 2. místě a stříbrných medailích Poděbraďáků, kterým velmi gratuluji! Do bojů o cenné bodíky zasáhl také Matěj Severa, který i když s atletikou již skončil, dokázal bodovat na 60 m.