Dvě brambory a čtyři osobáky Lukáše Soukala na MČR juniorů

Víkend 19.-20.6.2021 patřil v atletickém kalendáři Mistrovství ČR dorostenců a juniorů, které se uskutečnilo na kladenském atletickém stadionu Sletiště. Z pohledu naší skupiny se zde nejvíce vedlo Lukáši Soukalovi, jenž si v sobotním rozběhu na 100 metrů až nečekaně posunul PB na 10,96 s a porazil zde i například českého rekordmana na 200 m Edu Kubelíka! Ve finále potom Lukáš dokázal svůj výkon ještě stlačit na senzačních 10,90 s a celkově to znamenalo 4. místo. Byl jsem neskutečně rád, že mi Lukáš po celou dobu přípravy věřil, protože nějakou dobu během letošního jara to vypadalo, že se příprava nevyvíjí tím nejsprávnějším směrem. Vše si ale sedlo přesně tak, jak mělo a forma vygradovala v ten správný čas.

To navíc Lukáš potvrdil i během nedělního programu, když si v rozběhu na 20 m doběhl pro další OR 21,96 s a konečně tak naplnil moje očekávání, aby zaběhl pod hranici 22 vteřin. V tu chvíli jsem byl opravdu šťastný, že se nám příprava podařila opravdu dobře naplánovat. Tímto výkonem se Lukyn kvalifikoval do A finále, jež se na kladenském stadionu z důvodu 6 drah konalo jako šestičlenné. Finále potom bylo strhujícím závodem, kde si Lukáš opět výrazně srazil osobák na 21,87 s a ještě nějakých 70 metrů před cílem to "smrdělo" medailí. Ta sice nakonec "necinkla", ale mám pocit, že to Lukáše v žádném případě nemrzelo. Mě tedy rozhodně ne. Druhá bramborová medaile je pro mě vynikajícím úspěchem, na který jsem se nedovážil pomyslet.

Smůlu si mezi nejkratšími sprintery vybral Jirka Synek, jenž při svém rozběhu "ulil" start a přišel tak o skoro jistou možnost souboje o medaile, protože byl jedním z papírových adeptů. V nedělních rozbězích na 200 metrů si Jirka vyrovnal OR na 22,66 s, s čímž postoupil do B finále a od finále A jej dělila pouze 1 pozice. Do finále jsme se ale rozhodli nenastoupit a šetřit síly na další závody v této sezóně.

Druhým smolařem, který vyhlížel zejména start na dvoustovce, byl Šimon Kratochvíl, který se při pátečním rozcvičení zranil a jeho start se tak rozplynul ještě dříve, než začal. Snad se dá co nejdříve do kupy.

Mezi dorostenci v závodě na 10 metrů jsme měli ještě zastoupení díky Vítku Vinduškovi, který s výkonem 11,54 s obsadil 14. místo a Matěji Rosenbergerovi, jenž se po výkonu 11,74 s umístil na 22. místě.

Mezi překážkáři nastoupil za juniory Tomáš Konvalina, který se umístil na kvalitní 12. příčce, když si zaběhl letošní nejlepší výkon 15,72 s. V dorostenecké kategorii reprezentoval Kuba Svoboda, kterému výkon 15,75 s vynesl 21. příčku. Kuba měl v závěru sobotního programu na plánu ještě závod na 300 m překážek, kde se mu dařilo lépe a za výkon na dostřel osobnímu rekordu (41,39 s) bral 16. místo.