Druhé kolo mládeže v Kolíně provázelo 19 nových osobáků.

V sobotu 25.5.2019 jsme pořádali na domácí půdě v Kolíně 2. kolo krajského přeboru družstev dorostu a mládeže. Za krásného počasí se naší skupině dařilo když 13 z 15 členů si udělalo nějaký osobní rekord.

Mimo soutěž běžel dnes Dan Bezucha 100 metrů a podařilo se mu zaběhnout nový PB 11,67 s.

Marek Řehák zaběhl jak v rozběhu tak ve finále 100 m juniorů shodný čas 11,04 s, čímž vybojoval celkové druhé místo v této disciplíně.

Na 100 metrů dorostenců jsme kralovali. Do A finále se probila hned trojice z naší tréninkové skupiny. Nejlépe si vedl Lukáš Soukal, který kromě prvenství v této disciplíně navíc zaznamenal nový osobák 11,31 s.

Hned za ním na druhé příčce finišoval Jirka Šámal v čase 11,50 s a čtvrté místo ještě přidal z mého pohledu i trochu nečekaně Tomáš Sojka. Každopádně mě to ale těší a moc gratuluji za nový OR v hodnotě 11,62 s, který Tomáš ještě podpořil dalším osobákem na 200 metrů (23,77 s), kde byl celkově druhý.

I Tomáši Konvalinovi se povedlo překonat nový osobák na 100 metrů (11,85 s). Na 110 m př. se už tolik nevedlo a ani jeden z našich překážkářů zde PB nepřepisoval. Tomáš zaběhl 15,49 s, čímž soutěž vyhrál a ještě bodoval třetím místem v oštěpu, kde hodil další osobák 43,53 m.

Honzovi Brátovi se povedlo si na stovce zaběhnout velmi výrazný osobní rekord 11,90 s, což je pro nás velmi důležité. Stejnou rychlost už ale prozatím nepotvrdil na 110 m př., kde dnes bodoval ze třetího místa výkonem 16,05 s.

Osobní maximum si na obou sprinterských tratích přepisoval také Tomáš Steklý, kterému se v rozběhu na 100 metrů povedlo zaběhnout poprvé čas pod 12 vteřin (11,90 s) a na 200 m 24,83 s. Zde bodoval Tomáš ze čtvrtého celkového místa. Je evidentní, že Tomáš se rozhodně zachytil "drábkem" a čekám, že výkony ještě porostou.

Podobně na tom byl také Matěj Severa, když si dva osobáky zdolal na 100 metrů (12,21 s) a 200 metrů (25,09 s).

Velikou radost dnes mohla mít Janča Šafránková, které se povedlo na stovce zaběhnout krásný nový osobní rekord 12,29 s. I výkon ve finále 12,32 s by býval byl osobák, nebýt toho rozběhového času .Každopádně velká gratulace. Janča tuto disciplínu s přehledem vyhrála a pro zpestření ještě bodovala v oštěpu ze 6. místa výkonem 29,74 m.

Nádherný souboj předvedl Tadeáš Krakuvčík, který dnes jaksepatří chytil příležitost za pačesy, když na 400 metrů po téměř roční odmlce posunul svůj PB na dnešních 50,80 s. Moc se mi to líbilo a na Teddym bylo vidět, že velmi mazácky rozvrhl tempo. Po právu byl v celkovém hodnocení klasifikován na prvním místě.

Na 400 m běžel i dorostenec Tadeáš Zákora a i jemu se povedlo přepsat si OR v hodnotě 54,70 s. Za tento výkon byl celkově třetí.

Kačenka Tvrdá si pro tento závod naordinovala kombinaci 200 a 400 metrů a zdá se, že se jí to velmi líbilo. Nejprve si na čtvrtce zaběhla osobák 59,97 s, za nějž brala pomyslné stříbro a poté ještě přidala z mého pohledu ještě kvalitnější výkon na dvoukile 25,97 s, kterým obsadila 4. místo.

Na krátkých překážkách si Pepa Šedivý zaběhl pro celkové druhé místo, ale po výkonu 15,83 s nemohl oslavovat nový PB. Poté přišla ještě Pepova druhá disciplína, kterou pro dnešek byla trať 300m překážek. Tu běžel vůbec poprvé a musím uznat, že prvních 200 metrů vypadalo naprosto famózně. Potom Pepa trochu vytuhl, ale i tak je premiéra v hodnotě 42,18 s velice slibnou devizou. Pepa po závodě sice vyřkl, že "Už nikdy!", ale věřím, že se mu to v hlavě rozleží....rozhodně by to byla škoda. Mám za to, že může směle atakovat časy kolem hranice 40 vteřin.

Na stejné trati dnes velice dobře bojovala také Róza Znamínková, která mohla mít po doběhu obrovskou radost za nový osobák 49,26 s, který si tak posunula o téměř 2 vteřiny. S holkama to potom šla oslavit do cukrárny, takže radost byla jistě o to větší. Mňam!