Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bronzové žactvo úřadovalo v Opavě.

V sobotu 1.10.2016 jsme se na Mistrovství ČR družstev staršího žactva v Opavě radovali z bronzových medailí a byla to radost dvojnásobná. Zatímco v kategorii chlapců jsme boj o medaile očekávali u děvčat to bylo překvapení.

1moje-skupina.jpg

3krakuvcik.jpgDevět členů naší skupiny se podílelo na tomto bronzovém double pro náš oddíl. Velmi dobrou běžeckou formu prokázal Tadeáš Krakuvčík, který postoupil na 60m do B finále časem blízkým osobáku 7,67 s. K tomu přidal na 300 m čas 38,08 s opět těsně za osobákem a na 800 m kvalitních 2:06,48. Celkově připsal Teddy pro náš tým 12 bodů.

 

O jeden bodík méně tedy 11 bodů nasbíral Marek Řehák na 60 m časem 7,50 s a 6. místo ve finále A a na 150 m 17,75 s celkově 5. místo. Dobrý výkon zaběhl Marek i na "tříkile" 38,74 s. Zde byla však konkurence extrémně nabitá, a tak jsme zde na body nedosáhli.1rehak.jpg

 

Nečekaně velký bodový zisk 7,25 bodů vybojoval nováček v naší skupině Honza Vilím, který na osmistovce zaběhl 7. příčku za 2:22,29, v krátké štafetě 4x60 m se podílel na zisku 3. místa a v dlouhé štafetě 4x300 m 10. místa.

8vilim.jpg

 

 

Velký otazník visel nad startem Jirky Soloma v chůzi. Nakonec šel Jirka "do soutěže" a díky posunutí osobáku o 3 minuty  na 21:32,17 vybojoval 9. místo v této disciplíně a získal tak 2 body.4solom.jpg

 

 

 

1konvalina.jpg

 

 

 

Pro Tomáše Konvalinu start na 100 m překážek nedopadl příliš příznivě. Ačkoliv při rozcvičování to nevypadalo vůbec špatně, při náběhu na první překážku v závodě to Tom nabral "hlava nehlava" a kolize s první bariérou mu již nedovolila dokončit závod. Tak jakoby se mi před očima promítl týden starý start dorostence Honzy Boumy v Ostravě, kde to probíhalo podobně. Rychlostně perfektní start, který však vyústil v nezvládnutou první překážku. Pozitivní je opět alespoň to, že se do další sezóny máme od čeho odpíchnout a rychlost na startu po dobrém zvládnutí techniky můžeme dobře zužitkovat. Tomáš se dále představil v obou štafetách (4x60 A 3. místo a 4x300 B 10. místo), kde pomohl k zisku celkem 2,25 bodů.

Jirka Šámal si dnes v Opavě zřejmě tak trochu vytáhl Černého Petra. Na 60 m zaběhl 7,92 s, což je čas o 3 desetinky za1samal.jpg osobákem. Na osmistovce časem o 10 vteřin za osobákem 2:26,98 sebral 1 bodík za 10. místo a v tyčce zdolal základní výšku 241 cm, což na body v této soutěži bohužel nestačilo.

6hojda.jpgNa startu se dnes objevil také Adam Hojda. Ve výšce se příliš nezadařilo a druhou disciplínu jsme zvolili čistě pro potřeby družstva a byl jí steeple 1500 m překážek. Bojovný výkon se sice nepodařilo přetavit v bodované umístění, ale Adamovi musím vyslovit pochvalu za obětavost.

 

 

7safrankova.jpgV soutěži děvčat jsme měli zastoupení v Janě Šafránkové, která nastoupila ke startu na 60 m a předvedla zde solidní výkon blízký osobáku (8,48 s). Jana byla ještě členkou obou "Áčkových" štafet, kde se podílela na 2. místě 4x60 m a 4. místě 4x300 m. Celkem brala Jana 4 body.

 

 

 

Druhým želízkem v ohni byla Šárka Havlová. Ta dobře zabojovala ve výšce a 2havlova.jpgvyrovnaným osobákem 150 cm brala pro družstvo 1,5 bodu. Na 800 m zaběhla nový osobní rekord 2:35,49, za který přispěla 1 bodem a v dlouhé štafetě 4x300 m B se podílela na zisku 9. místa. Celková bilance pro Šárku je tedy 3 body.

Zisk bronzových medailí chlapců i děvčat je vynikající vizitkou pro náš oddíl. Moc moc všem gratuluju!

 

2druzstvo-zaci.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1druzstvo-zakyne.jpg

 

k