Brána k olympiáde - Bratislava 4.12.2010

BRÁNA K OLYMPIÁDE

4.12.2010 Bratislava

V sobotu 4.prosince se vydala devítičlenná výprava mladýh kolísnkých atletů pod vedením trenéra Antonína Morávka na mezinárodní halové atletické závody do hlavního města Slovenska.  Bratislavská hala Elán hostila svůj tradiční mítink pro mladé atlety z kategorií žactva, dorostu a juniorů určený pro země středoevropského regionu. A tak se kolínský výběr mohl střetnout se soupeři ze Slovenska, Polska a Maďarska.

Ze závodů jsme si odvezli dvě první místa. Individuálně se prosadila Helena Jiranová, která vybojovala první příčku mezi 22 soupeřkami v běhu na 300 m časem 42,55 s. Další prvenství si připsala naše výprava ze štafety chlapců na 4 x 200 m, kde suverénním výkonem doběhlo kvarteto Palán, Weihrauch, Baláček a Dalecký (1:37,86).

Vynikající výsledek a dobrou formu předvedl ve sprintu na 60 m dorostenec Matěj Palán, který si mezi 18 soupeři zajistil 2. místo za 7,31 s. Stříbrnou příčku z 19 ti členného startovního pole obsadil i žák Tomáš Minařík ve skoku do dálky za 558 cm. Tomu však rozhodčí špatným spočítáním výsledků zavřeli cestu do finále, kde mohl bojovat o první místo. Na druhém místě skončil také Matyáš Dalecký mezi dorosteneckými výškaři, když skočil 198 cm jen 2 cm od svého osobního rekordu.

Matyáš dokázal zabodovat i na sprintu. Zde v běhu na 60 m získal třetí příčku za čas 7,51 s. Třetí skončil i čtvrtkař Jaroslav Werihrauch, který po 2 měsíčním tréninkovém výpadku ze zdravotních důvodů zaběhl 54,58 s.

Další výsledky: Weihrauch Jaroslav (94) - 60 m (7,70s), Beucha Adam (95) - 60 m (8,28s), dálka (515 cm), Palán Matěj (93) - dálka (546 cm), Bečka Lukáš (97) - výška (148 cm), dálka (433 cm), Franc Michal (97) - dálka (419 cm), koule (8,24 m), Minařík Tomáš (95) - výška (163 cm), Baláček Zdeněk (93) - trojskok (12,62 m).