Jdi na obsah Jdi na menu

7 medailí na Kolínských sportovních dnech ZŠ.

V pondělí 3.6.2019 se tradičně konalo slavnostní zahájení kolínských sportovních dnů ZŠ na atletickém stadionu v Borkách a hned na to započaly atletické soutěže, které tyto dny otvírají jako první sport. Zástupci naší tréninkové skupiny byly vidět i na stupních vítězů a to celkem sedmkrát.

Prvenství a zlatou medaili si vybojoval očekávaně Vítek Vinduška, když v rozběhu zaběhl 7,50 a ve finále v obrovském proťáku 7,58 s. Ještě před prvním závodem patřícím pod hlavičku Kolínských sport.dnů jsme si zaběhli takzvaně mimo soutěž 150 metrů a dobře jsme udělali. Vítek si zde zdolal nový osobák na velmi vysoké úrovni 17,83 s.

Druhou zlatou medaili přidal Kuba Douděra, když vyhrál skok vysoký ve výkonu 170 cm. K této medaili si na krk pověsil ještě stříbro ze skoku do dálky za 552 cm.

Třetí zlatou medaili přidal do naší sbírky Pepa Šedivý, který dokázal ovládnout dálkařský sektor výkonem 577 cm. Ve své druhé disciplíně vrhu koulí výrazně více než metrovým zlepšením na 11,24 m vylepšil svůj PB.

Stříbrnou medaili vybojoval v závodě na 60 metrů Šimon Kratochvíl, jenž zaběhl velmi blízko k hranici OR 7,67 v rozběhu a ve větrném finále 7,71 s.

Bronz ze závodu na 1000 metrů se povedlo získat v dramatickém finiši, kde nakonec rozhodovali pouhé setiny, Kubovi Svobodovi, který doběhl v čase 3:07,26.

Nový osobák předvedl na 150 m také Štěpán Konvalina, který ve vloženém závodě zaběhl 18,67 s a výrazně tak stlačil svoje maximum pod 19 vteřin. Na 60 metrech dělilo Štěpána od postupu do finále jedno jediné místečko, když skončil ve výkonu 7,91 s na 9. příčce.

Bronzové medaile přihodili Jirka Synek, když doplnil sprinterský triumvirát z naší tréninkové skupiny na stupních vítězů. V rozběhu Jirka jen 3 setiny ze OR (7,60 s) a ve finále 7,73 s. Nejhodnotnější výkon ale předvedl Jirka v předprogramu na 150 metrů, když prolomil poprvé hranici 18 vteřin a výrazně dvoudesetinovým zlepšením přepisoval svůj osobák (17,97 s).