Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.kolo mládeže: Teddyho oddíláč na 300 m př., 2x velký comeback pro Jindru a Šancíka a mnoho dalšího.

Ve středu 6.6.2018 vyvrcholila domácí termínová listina atletických závodů na našem stadionu druhým kolem Středočeského přeboru družstev mládeže. Do bojů o cenné bodíky zasáhli také svěřenci z naší tréninkové skupiny a bylo jich celkem 16!

Velikým osobním rekordem, který byl navíc ověnčen oddílovým rekordem, byla parádní třístovka s překážkami Tadeáše Krakuvčíka. Ten zde dokázal prodat vynikající schopnosti z hladké čtvrtky a byl z toho čas 39,75 s. Bomba! Mrkněte sami. Moc gratuluju!

1krakuvcik1.jpg

1krakuvcik.jpg

Nádherným způsobem se dokázal ke svému 2,5 roku starému osobnímu rekordu vrátit Jindra Semotam v tyčce. Dnes překonal laťku v úrovni 420 cm, což je prozatímní osobák a pokusy na 430 cm byly nadějné. No, nečekal bych, že dva dny po ukončeném desetiboji v rámci Mistrovství ČR, to bude takový excelentní výkon. Tohle je pro mě to nejlepší ocenění, když sleduji, jak se i přes někdy krkolomné a strastiplné překážky dokážete u atletiky udržet. Beru to jako své největší úspěchy. Jindro, poklona! 

1semotam.jpg

Druhý comeback zaznamenal také Štěpán Šanc, který si ve výškařském sektoru rozhodně dnes odnášel na svých rtech veeeeliký úsměv za překonaných 190 cm. A navíc to vypadalo lahůdkově. Fakt hezký pokus.

1sanc.jpg

Dva osobáky si dnes vysprintovala Kristýnka Růžičková, která na 100 m zaběhla 12,97 s (poprvé pod 13 vteřin) a na dvojnásobné trati si vylepšila PB o 3 desetiny na 26,32 s. 

1ruzickova.jpg

Velmi veliký bodový příděl pro družstvo juniorů přinesl Dan Bezucha, který startoval na 100 m (11,91 s), 400 m překážek (60,29 s) a v tyčce, kde zdolal nový osobák ve výši 310 cm.

1bezucha.jpg

Dva dny po pondělním osobáku nad překážkami si dorostenec Tomáš Konvalina svůj PB na 110 m překážek opět vylepšil tentokráte na 14,90 s. K němu přihodil další osobák v oštěpu, kde hodil 39,14 m. 

1konvalina.jpg

Velmi rychlou dvoustovku zaběhl Štěpán Hampl. Sice v sólo závodě, ale velmi kvalitně a z mého pohledu bez křečí předvedl solidních 21,47 s, což je jeho třetí nejrychlejší výkon na této distanci.

1hamplx.jpg

Radost jsem měl i z Honzy Jíny, který přišel podpořit naše juniorské družstvo a ve skoku vysokém předvedl 180 cm.

1jina.jpg

Ve výšce se velmi kvalitně předvedl Tomáš Puczek. Ten zdolal 193 cm a poté se pokoušl o nový osobák na úrovni 197 centimetrů. To sice nevyšlo, ale vypadalo to hodně nadějně.. Další bodíky pro náš tým připisoval také v trojskoku (10,93 m) a tyčce (270 cm).

1puczek.jpg

Rychlý sprint na 100 m se povedlo zaběhnout Zdendovi Křečkovi, když ve finále dorostenecké kategorie cíloval v čase nového osobáku 11,76 s.

 

Dnešní závod nepřinesl sice Robinu Martinkovi osobní rekord, ale výkony v dálce (671 cm) a v trojskoku (13,45 m) byly velmi "na dostřel". Zejména dálka byla dnes technicky velmi vydařená. Již na posledním technickém tréninku se mi to líbilo a jsem rád, že to Rob dokázal "prodat" v závodě.

1martinek.jpg

Body za druhé místo připisoval v juniorech také Dominik Bohata za 400 m v novém osobáčku 57,21 s.

Standa Bělka si dnešní závod užíval tak, jak ho známe. Ve výšce celkem hezky skočených 180 cm, dálka za 538 cma osobák v triplu (11,29 m).

1belka.jpg

V trojskoku si osobní rekord odnesl také Tomáš Forman za 11,01 m. Dálka potom jen 2 centimetry za osobákem (575 cm). Už už aby se to konečně zlomilo. V posledních třech závodech si Formes skáče stále do stejného...

1forman--2-.jpg

Lukáš Pošík si ve skoku do dálky opět posouval hranici OR. Tentokráte na 551 cm. Moc gratuluju. Další body zaznamenal ve skoku do výšky (160 cm) a tyčce (210 cm).

1posik.jpg

Poslední členkou našeho týmu byla dorostenka Šárka Havlová, která se vyšplhala až na celkové druhé místo ve skoku vysokém (150 cm) a třetí finišovala v závodě na 400 m (68,35 s).

1havlova.jpg