Jdi na obsah Jdi na menu

Werner von Linde Sportfest (Mnichov 2014)

Kolínští atleti triumfovali v Mnichově

V neděli 16.3.2014 se 31 členná výprava kolínských atletů v kategoriích mládeže zúčastnila 38. ročníku mezinárodního atletického festivalu v Mnichově s názvem Werner von Linde Sportfest. Po loňské první zkušenosti s touto soutěží, jsme v letošním roce zabodovali v Německu daleko výrazněji. Naši atleti si domů odváželi celkem 5 zlatých, 6 stříbrných a 2 bronzové medaile. Padlo i mnoho osobních rekordů a není se čemu divit. Prostředí mnichovské atletické haly spojené s nábojem mezinárodních závodů vytvořilo doslova elektrizující náboj, který mnoho z našich svěřenců využilo beze zbytku a zúročilo při svých sportovních výkonech.
Kromě soutěží jednotlivců se bojovalo o vítězství v týmové soutěži. Zde se bodovala všechna umístění od 1. do 8. místa v každém závodě. V průběhu závodů se ukázalo, že naše výprava je jedním ze dvou favoritů, kteří si odvezou na konci mítinku putovní talíř, který dostává vítězný tým již od založení mítinku v roce 1976. Proti kolínskému týmu tvrdě bojovala výprava Mnichova, která však měla velkou výhodu v tom, že do výsledků jejího týmu se započítávaly výsledky ze všech Mnichovských oddílů. Nakonec jsme ale dokázali neuvěřitelné a umístili jsme se na shodném děleném prvním místě s Mnichovem 144:144 bodů. V historii pohárového závodu se tak stalo vůbec poprvé a putovní trofej – talíř Werner von Linde – bude na půl roku umístěn ve vitríně na našem stadionu v Kolíně. V srpnu během našich závodů International Visegrad Match si jej odvezou mnichovští atleti zpět domů, kde zůstane do dalšího konání závodů.
Medailově se v naší výpravě prosadilo hned 12 atletů. Zlatou medaili vybojoval sprinter na 60 m Štěpán Hampl kousek za svým osobním rekordem (7,30 s). Nový osobní rekord (7,73 s) si vytvořil další sprinter na 60 m, tentokrát v o rok nižší kategorii, Matěj Čapek. Dvě zlaté medaile si odvezla Zuzana Pražáková za skok o tyči (365 cm) a vrh koulí (12,00 m). Poslední zlatou medaili vybojovala dálkařka Novotná (516 cm).
Nejvíce medailí (4) si z Mnichova odvážel žák Jindřich Semotam, který si vytvořil nový osobní rekord ve skoku o tyči (290 cm) a bral za něj stříbro. Ve své hlavní disciplíně – 60 m překážek – byl Jindra hlavním favoritem osmičlenného finále. Čas z rozběhu 9,33 s byl pouze 6 setin za jeho osobním rekordem. Ve finále však udělal chybu na první překážce a v cílové pásce to znamenalo celkové druhé místo. Jindra nastoupil ještě k závodu ve skoku vysokém, kde po výkonu 156 cm vybojoval 3. pozici. Poslední medaili vybojovalo kvarteto žáků na 4x100 m (Semotam, Čapek, Kraus, Hampl). Po velmi napínavém závodě, kde rozhodovali setinky na cílové pásce, získali naši žáci stříbrné medaile za čas 49,96 s.
Nové osobní rekordy si ve svém závodě vytvořili naši výškaři Jakub Šanc a Jan Jína. Oba shodně zdolali 159 cm a pouze počty pokusů rozhodovali o tom, který z nich bude mít stříbrnou a bronzovou medaili. Nakonec to lépe dopadlo pro Honzu, ale radost měli oba. Není se čemu divit, vždyť tato soutěž byla jedinou, kde stanuli na stupních vítězů dva kolínští atleti.
Stříbrné medaile vybojovalo ve štafetovém závodě kvarteto dorostenek Novotná, Klepetková, Neradová, Martínková 1:51,81. Děvčata běžela „jako o život“ a jejich bojovnost se vyplatila. Poslední medaili vybojovala v závodě na 800 m žákyně Pulgretová, když protnula cílovou pásku v čase 2:21,64. Bylo z toho celkové druhé místo.
Všem našim atletům patří velké poděkování za úžasnou reprezentaci města Kolína. Gratulujeme k mnoha novým osobním rekordům a věříme, že za rok se vypravíme do Mnichova opět bojovat o putovní trofej.