Jdi na obsah Jdi na menu
 


Meziměstské utkání žactva Bratislava - Kolín 2012

 

bratislava2012-banner-od-olci.png

Pokyny pro účastníky - nominované:

 ke stažení ZDE

 

 

 

V neděli 5.2.2012 se početná výprava kolínských mladých atletů vypravila do hlavního města Slovenska na Mezinárodní utkání žákovských výběrů. Naše výprava čítající  na 40 závodníků se v Bratislavě neztratila.

Žákovský výběr atletického oddílu TJ Sokol Kolín – atletika sice podlehl výběru Bratislavského atletického svazu v těsném poměru 82 : 102 bodům. Zatímco výběr Bratislavy – nepoměrně většího města než je Kolín – byl složen z více než 6 oddílů, kolínské družstvo reprezentoval logicky pouze oddíl TJ Sokol Kolín – atletika.  Naši svěřenci si však ze závodů odvezli 7 zlatých, 7 stříbrných a 13 bronzových medailí. Těsný souboj o prvenství podtrhuje naši konkurenceschopnost v oblasti mládežnické základny konstatoval šéftrenér oddílu a vedoucí výpravy Antonín Morávek.  

Body za družstvo Kolína: Štefančíková (11 bodů), Svoboda (7), Pražáková (6), Hromádka (5,25), Bečka, Plášil, Martinec,  Chapčák, Neradová (všichni 5), Malý, Šimonová, Doudová, Slavíková (všichni 3), Franc (2,25), Klepetková, Vokálová, Tuzarová, Javůrková, Skolilová (všichni 2), Slívová (1,25), Melezínek, Matulová (oba 1), Vokounová (0,25).

Dále za naše družstvo nastoupili: Kupka, Mládek, Cais, Levčík, Hartmanová M., a Filounová.

Naše výprava cestovala pod hlavičkou města Kolína, které také tuto akci podpořilo finanční částkou. Děti se odvděčily dobrými výkony. Mimo utkání žákovských výběrů činovníci Kolína i Bratislavy v průběhu závodů  jednali o další spolupráci. Již v roce 2011 začala tato úspěšná spolupráce účastí juniorského výběru Bratislavy na kolínském mítinku International Visegrad Match (zkr. IVM). Na základě této události jsme od našich slovenských partnerů dostali pozvání do Bratislavy pro naše žáky. Dalším krokem v nadějně se rozvíjejícím partnerství jsou další tři akce v roce 2012. Jako první jsme dojednali spolupráci na úseku sportovních tříd. Sportovní třídy pracují v našem oddíle pod Základní školou Kolín Masarykova (7.ZŠ), jejíž zástupci soutěžili v rámci právě uplynulého utkání žákovských výběrů Bratislava – Kolín pod vedením trenérky Vlasty Šlezové.  Družbu nám z Bratislavského atletického svazu nabídla Základní škola Bratislava – Rača, jejíž zástupce současně pozval naše žáky na utkání sportovních tříd, které se uskuteční v Bratislavě v červnu. Druhá akce se týká juniorů a dospělých do 22 let. Jedná se o mezinárodní mítink evropské úrovně a konat se bude v Bratislavě 7.7.2012. Třetí akcí zahrnutou do společné spolupráce bude druhý ročník juniorského mítinku IVM, který v Kolíně uspořádáme 22.8.2012 a mimo zástupců Bratislavy opět přivítáme reprezentanty Budapeště, Poznaně, samozřejmě domácí kolínskou výpravu a nově jsme vyjednali účast německé výpravy z Bavorska.