Sprinterský trojboj na Velké ceně vyhrál Lukáš Soukal

Ve středu 18.8.2021 se v Kolíně uskutečnila tradiční Velká cena. V rámci tohoto závodu probíhá také sprinterský trojboj. Z naší skupiny celý trojboj absolvoval Lukáš Soukal, jenž si zde po loňském výkonu výrazně vylepšil osobák na 2544 bodů a celou soutěž jasně vyhrál. Navíc si vybojoval i osobák na 60 metrů (7,14 s), který mu udělal obrovskou radost, neboť před závodem se na tuto nejkratší distanci příliš necítil. Bylo ale patrné, že výbušnost nám před podzimem nechybí. Na 100 metrů zaběhl Lukyn svůj de facto 3. nejlepší čas (10,97 s) - jako jediný ze startovního pole pod hranici 11 vteřin. A na dvoustovce si tak trochu hlídal vítězství, když zaběhl 22,39 s a i s tímto vědomím jsem s daným výkonem nadmíru spokojený, protože se Lukáš po doběhu cítil dobře i když logicky po celém víceboji trochu zatuhle.

Druhým, kdo z naší skupiny dokončil celý trojboj byl Kuba Svoboda, kterému to vyneslo v celkovém zúčtování 4. místo mezi sprintery a v dílčích disciplínách navíc přepisoval osobní rekord na 60 m (7,83 s).

Do sprinterského trojboje nastupovali mimo soutěž také další borci z naší skupiny do jednotlivých disciplín. Jirka Synek si na 60 metrů zaběhl výkon 5 setinek za PB (7,30 s) a vylepšil si tak chuť po včerejších závodech v Praze. Vítek Vinduška běžel 60 a 100 metrů a v obou výkonech bylo vidět, že se před podzimem musí hlavně rozzávodit (7,47 s, 11,79 s). Jirka Šámal startoval pouze na 100 metrů a sám pociťoval po doběhu mírné zklamání z výkonu 11,22 s. Já jsem ale byl naprosto spokojený, protože po vleklých komplikacích trvajících již od halové sezóny, dokázal Jirka běžet relativně uvolněně. Matěj Rosenberger přiběhl ke startu 100 metrů (11,69 s) na poslední chvíli, a tak po doběhu sám zhodnotil, že neměl dost klidu na rozcvičení a předstartovní přípravu.