Jdi na obsah Jdi na menu

Junioři i dorostenci míří do Mistrovství Čech

V úterý 24.8.2021 za nepříliš přívětivého počasí proběhlo na Kladně 2. kolo letošního krajského přeboru soutěží družstev dorostu a juniorů . Našim družstvům se zadařilo náramně, když junioři zopakovali prvenství z prvního dějství, a tak postoupili do Mistrovství Čech, kam z našeho kraje postupoval pouze vítěz.

V týmu juniorů výrazně zabodoval Lukáš Soukal, když vypuštěně vyhrál 100 m (11,55 s) a poté ještě 400 m, kterou jsme si zvolili jako doplňkovou - tréninkovou trať. Z tohoto startu nakonec padnul nový Lukynův osobák 50,68 s. O to víc mě tento výkon potěšil, že ho Lukáš běžel naprosto uvolněně, přesně tak, jak jsme si naplánovali. Vidím zde obrovský potenciál do budoucna.

I Tomáš Konvalina se v juniorské soutěži postaral o velké bodové přínosy pro svůj tým. Nejdříve vyhrál 110 m překážek, 3. místo vyházel v oštěpu (38,67 m) a  5. místo obsadil v dálkařském sektoru za 543 cm.

Soutěž dorostenců, z které do Mistrovství Čech z našeho kraje  postupují dokonce 3 týmy, dopadlo nakonec stejně jako v prvním kole, a tak se kromě našeho týmu A radovali postupující kluci také z "Béčka". Jsem za to rád, protože plno kolíňáků dostane tak krásnou příležitost si zazávodit ještě v podzimní části sezóny.

Finále A na 100 metrů běžel z naší skupiny Vítek Vidnuška, který však pár minut před tím startoval také v závodě na 800 metrů a tudíž mu finále příliš nechutnalo. Rozběhový výkon 11,67 s mě v chladném počasí celkem potěšil. Matěj Rosenberger se do Áčka také kvalifikoval výkonem 11,86 s a ve finále se už bohužel nedokázal zlepšit (11,92 s). Mates se cítil trochu unaveně. Nyní máme 14 dní na přípravu před Mistrovství Čech a následným MČR na domácí půdě.

Velké body pro tým dorostenců přinesl Kuba Svoboda, který byl druhý na 300 m překážek (42,27 s) a třetí (15,71 s) na 110 m překážek.  V dálce pak přidal bodíky za 7. místo (566 cm).20210824_130804.jpg

Náhledy fotografií ze složky 2. kolo dorostu a juniorů (24.8.2021 Kladno)